Ağustos 2007 Sayısı

Yeni sayımızda güzel ülkemde yıllara meydan okuyan surlar Van Kalesi, önce sağlıkta safra taşı hastalığı, kapak konusunda açmazları açan ve yeryüzünün her yanını dolaşan bir modern çağ efsanesi küreselleşme, bir konuda deri sektörü, mali mevzuatta hesap dönemi ve sonuç, gezide krallar vadisi Mısır, sanatsal bakışta kutsal kent; Varanası, hayata bakışta yerel köyün evrensel aydını olmak, gündemde metamorfoz, yaşamın nabzında ürünümüzü, hizmetimizi, dolayısıyla ülkemizi markalaştırmalıyız ve gönül penceresinde merhaba başlıklı yazıları okuyabilirsiniz.

Ayrıca Adidas Grup Ceo’su Herbert Hainer ile yaptığımız röportaja bu sayıda ulaşabilirsiniz. Tekrar görüşmek dileğiyle…

VAN KALESİ

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

untitled-1

Bir ekmek teknesidir Anadolu; yüzyıllar boyunca binlerce uygarlığın iç içe, barış içinde, kardeşçe yaşadığı, farklı dinlerden, farklı kültürlerden fakat özünde bir olan medeniyetlerin yoğrulduğu bir ekmek teknesidir.

Deri Sektörü

Ebru Arslan tarafından yazıldı. Aktif .

20

Derinin Kalitesi Cildinin Temizliği ile Ölçülür...

Dericilik, hayvancılık sektöründen tedarik edilen derinin çeşitli işlemlerden geçirilerek kullanılır hale getirilmesi sanatıdır. Derinin biyolojik yapısı %65 su, %32.5 protein, %2 yağ ve %0.5 mineral tuzlardan oluşmaktadır.

Krallar Vadisi: Mısır

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

43

Krallar Vadisi: Mısır

Dünya üzerinde tarihi bu kadar çok insan tarafından bilinen, araştırılan, üzerine kitaplar yazılan, araştırılması için üniversitelerde bölüm kurulan bir coğrafya yoktur.

Safra taşı hastalığı

Dr. Yılmaz Özen tarafından yazıldı. Aktif .

saf1

Safra, olağan koşullarda bileşiminde bulunan çeşitli maddelerin belirli miktarlardaki karışımı sayesinde özel kıvamlı ve akışkanlığı olan bir sıvıdır..

Küreselleşme

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

818

Dünya piyasalarının herhangi birinde ekonomik bir deprem olsa, yeryüzünün her yanı sallanıyor. "Globalleşme" olarak da adlandırılan "küreselleşme", toplumsal değişmeyi açıklamada kullanılan temel kavramlardan biridir.

Hesap Dönemi ve Sonuç

Ömer Kalın tarafından yazıldı. Aktif .

38

Hesap Dönemi ve Sonuç

Bir hesap dönemi daha bitti. Işletmeler hesap dönemleri sonunda o hesap dönemine ait mali tablolarını, bilanço ve gelir tablolarını hazırlayarakbu tablolardaki kar ya da zararlarını yıllık beyannameleri ile beyan ederve karları üzerinden

Kutsal kent; VARANASI

İzzet Keribar tarafından yazıldı. Aktif .

ms1

Işık, cehaletin karanlığını yok eden bilgeliğin simgesidir

Günah yalnız yıkanarak ya da dua ederek silinemez, bu ancak ışık yani bilgelikle mümkün olur.Bu nedenle, ışıldayan kent Varanasi,"sonsuz bilgeligin''

Osmanlı Ticaret Entegrasyonu...

Tayfur Coşkunüzer tarafından yazıldı. Aktif .

Ben adına "Osmanlı Ticaret Entegrasyonu" diyeyim, siz Ortadoğu veya Avrasya Ticaret Entegrasyonu diyebilirsiniz, ya da başka bir isim. Önemli olan tarihten gelen bu büyük potansiyeli kullanabilmek

Yolculuğumuzun sonunda, Kuzey Afrika'nın toprak olarak en büyük,nüfus ve GSMH olarak 2. büyük ülkesi Cezayir'e ulaştığımızda, Akdeniz ikliminin burada bir başka güzel yaşandığını gördüm.