Tece yurtdışı fuarlarında...

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

brz

Tece yurtdışı fuarlarına katılmaya devam ediyor

Fuarlar kuşkusuz ki alıcı ve satıcıların bir araya geldiği ve sektördeki yeni gelişmelerin yakından takip edildiği en etkili mekanlardır. Hem mevcut olan rekabetin izlenmesi hem de potansiyel müşterilere ulaşılıp ürünlerin sunumunun yapılması için ihracatçı ve ithalatçı firmalar mümkün olduğunca fazla sayıda ve faydalı fuarlara katılmaya özen gösteriyorlar. Tece de 2007 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde farklı fuarlara katıldı.

70


Tece, 20-24 Mart tarihlerinde Brezilya mobilya sanayiinin kalbi olarak nitelendirilen ve Bento Gonçalves şehrinde düzenlenen FIMMA 2007 fuarında Türkiye'den katılımcı olan 2 firmadan birisiydi. 635 katılımcı firma ve 37000 ziyaretçinin ziyaret ettiği fuar, Uruguay, Arjantin ve Şili'den gelen ziyaretçilerle de Güney Amerika kıtası için önemli bir fuar olarak göze çarpmaktadır. Büyük ve gelişen Brezilya mobilya pazarında tedarikçi olarak yerini almak isteyen Tece gerekli görüşmelerini yaparak çalışmalara başladı.

Tece Çin’de
78

27-30 Mart tarihlerinde, Interzum Guangzhou Uluslararası Mobilya Yan Sanayii Ihtisas Fuarındaydı. 1500 katılımcı firma ve yaklaşık 54000 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen fuarda mobilya üretim, aksesuar, tasarım, ölçüm aletleri, elektronik teçhizatı ile ilgili birçok firma ürünlerini tanıttı. Sadece Çin ve Güneydoğu Asya ülkerinden değil dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçi alan Interzum Guangzhou, Tece için başarılı bir organizasyon oldu. 30 farklı ülkeden gelen üretici ve satıcı Tece standını ziyaret ederek görüşmelerde bulundu. Avrupa'dan Afika'ya, Güney Amerika'dan Orta Doğu'ya kadar geniş bir ziyaretçi kitlesinin hazır bulunduğu fuar, Çin'in sadece bir üretim değil Global bir ticaret merkezi haline geldiğini de bize göstermektedir. Üretim amaçlı olarak Çin'e yatırım yapan firmalar bir yana, tedarikçilerini Çinli üreticilerden seçen firmalar da Çin'de ofisler açarak ticaretlerini bu ülkeye yönlendirmiş bulunmaktadırlar. Bu sebeple yılın birkaç ayını Çin'de geçiren dünyanın farklı yerlerinden gelen birçok toptancı ve satıcı ile yüzyüze görüşme fırsatını yakaladık.

Tece Almanya’da

74
Tece, 9-12 Mayıs 2007 tarihleri arasında Köln'de düzenlenen Interzum fuarına katıldı. Katılımcılarının %70'inin yurtdışından geldiği fuarda 56 Türk firması yer aldı. Dünyanın sektördeki sayılı fuarlarından olan Interzum Köln, Tece için dünyanın farklı yerlerinden gelen müşteri ve ziyaretçileriyle görüşme fırsatı oldu. Uzun yıllardan beri, her iki yılda bir düzenlenen fuara ilgi bu yıl da yüksekti.

Tece Rusya’da


92
Tece, Moskova'da düzenlenen Rusya'nın en büyük iki mobilya ve yan sanayii fuarından birisi olan Mebel fuarındaki yerini aldı. Devasa bir pazar olan Rusya kendine has özellikleri ile heyecan verici fakat bir o kadar da zor bir pazar olarak karşımıza çıkmaktadır. Rusya pazarının kapısını aralamak Türk firmaları için ne kadar zor da olsa uzun vadede ticaret hacmi olarak büyük getirileri olacak bir pazardır. Pazara girmenin en önemli ayağını bölgesel çalışan büyük dağıtıcı firmalarla yapılacak anlaşmalar teşkil etmektedir. Bunun bilincinde olan Tece, pazarın önemli satıcılarıyla temaslarına başlamış, pazarda kabul gören renklerin tutturmalarını yapmaktadır. Rusya pazarındaki fiyat zorluklarına rağmen daha kaliteli ürünleri, piyasa fiyatlarıyla pazara sürmek hedefinde olan Tece Rusya pazarındaki yerini yakın zamanda alacağına inanmaktadır.

116
Tece, 26 Şubat-1 Mart 2007 tarihlerinde Almanya'nın Bad Salzuflen şehrinde organize edilen mobilya tedarik, yan sanayi ve üreticileri fuarı ZOW 2007'deydi. Fuara dünya çapında yaklaşık 2000'in üzerinde katılımcı, 60.000 üzerinde profesyonel ziyaretçi katıldı. Avrupa mobilya tedarikçileri ve yan sanayiinin nabzını tutan fuarda sektördeki en son gelişmeler yakından takip edildi. Avrupa pazarındaki yönelişlerin ve pazardaki değişimlerin izlenmesi bakımından Zow 2007 önemli bir fuar oldu. Sektöre yön veren firmaların devasa standlarla adeta bir gösteriye dönüşen, alışılageldik fuar organizasyonlarına karşıt bir fikir olarak gelişen Zow, standart stand yapısı ile bütün firmaların neredeyse eşit şartlarda ürün ve hizmetlerini sergilemelerine olanak sağlıyor.


Tece Zow fuarında orta, doğu ve kuzey avrupa ile balkanlardan gelen ziyaretçileri ile iş olanaklarını görüştü ve yeni ürünümüz olan ahşap kenar bantlarını tanıttı.

Tece Romanya BIFE-TIMB Fuarına Katılıyor

Tece, 5-9 Eylül 2007 tarihinde Romanya'da düzenlenen Bife-Timb fuarındaki yerini alıyor. Pavillion 1 Level 3.20, No: 113A'da ziyaretçilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Romanyanın en büyük mobilya ve yan sanayi fuarı olan Bife-Timb, gelişen Romanya pazarı için önemli bir kapı niteliğinde. Hızla gelişmekte olan Romanya sadece iç pazarıyla değil Avrupa'nın birçok ülkesine yaptığı üretimle de hergeçen gün büyüyen bir hacme ulaşmaktadır.

88

Tece ürün gamını genişletiyor

Tece, ürün portfolyosuna yeni ürünler eklemeye devam ediyor. Son olarak finish folyo üretimine başlayan Tece ön emprenyeli (pre-impregnated) ve sonradan emprenyeli (post-impregnated) finish folyo ürünlerini kısa sürede müşterilerinin beğenisine sunuyor. 60 ve 68 gram baz kağıt kullanılarak üretilen finish folyolar 650mm ve 1300mm genişliğe kadar üretilebilmektedir.

 

Tece Istanbul ikitelli’de

Değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, daha kaliteli ürünler ve hizmetler sunabilmek amacıyla 2007 yılının ilk aylarında TECE ISTANBUL faaliyete geçirilmiştir. Mobilya üreticileri, satıcıları ve yan sanayi tedarikçilerinin gözünden, geniş bir perspektif, farklı değerler ve sinerji oluşturulması, fikirlerin paylaşılması böylelikle gereksinimleri karşılayacak doğru ürünlerin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Ülkemiz nufusunun yaklaşık dörtte birini oluşturan Istanbul'da bir şube açarak üreticilere, toptancılara ve yurt dışı pazarda yer edinmiş ihracatçı firmalara daha yakın olacağımız inancındayız.

Adresimiz: Keresteciler sitesi 26. Sokak 27. Blok No:16/A Ikitelli - Küçük Çekmece - Istanbul

Tel: 0212 670 53 70
Fax: 0212 670 53 72

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_MORE_ARTICLES