Ülkemizi markalaştırmalıyız...

Ekrem Kutlu tarafından yazıldı. Aktif .

Merhaba sevgili okurlar,

Yine yeni bir sayımızla sizlerin huzuruna çıktık. Bu sayımızın 10. sayımız olması tüm ekibimize ayrı bir gurur kaynağı oldu. Dile kolay gelen fakat geriye dönüp baktığımızda çok zor ama bir o kadar da zevkli 9 sayıyı geride bırakmışız. Heyecanımız ilk günkü gibi, sizlerle paylaşmayı düşündüğümüz onlarca konuyu özenle seçip sizlerin bilgi dağarcığına eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Çünkü bu sayımızda da yine birbirinden çarpıcı araştırma, gezi ve söyleşi dosyalarımızla sizlere hoş ve faydalı bir okuma süreci sunuyoruz. Ve tamda bu noktada bizden maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta ana sponsorumuz Tece Dekor A.Ş ye ve değerli yazılarıyla dergimize renk katan bütün usta kalemlerimize ve dergi ekibimize yürek dolusu teşekkürlerimi sunuyorum.


Neyseki yaşanan sert siyaset sahneleri önemli bir ekonomik ve sosyal yara açmadan atlatıldı. Birde cumhurbaşkanlığı seçimlerini ülkemiz sağlıklı bir şekilde atlatırsa önümüzde bir engel kalmayacak.

Malumunuz son sayımızdan sonra ülkemiz önemli bir döneme girdi. Cumhurbaşkanlığı seçim süreci, ardından erken genel seçimler ve bu arada yaşananlar…Bizler gibi ekonomik ve sosyal gözlüklerle olaylara bakanlar için hareketli bir süreçten geçtik. Neyseki yaşanan sert siyaset sahneleri önemli bir ekonomik ve sosyal yara açmadan atlatıldı. Birde cumhurbaşkanlığı seçimlerini ülkemiz sağlıklı bir şekilde atlatırsa önümüzde bir engel kalmayacak ve hepimiz yeniden normal yaşantılarımıza döneceğiz. Normal yaşantımıza ara verdiren bu süreçte yaşananlar hala güncelliğini koruyor ve ben şimdi bütün bunların değerlendirmesini yapmayacağım zira tüm medyada bu süreçler ve yaşananlar günlerce, haftalarca tüm boyutları ile yapıldı ve hala yapılıyor…Biz tchayat olarak herkesin bu süreçte ülkemiz için bir şeyler yapmak istediğine inanıyoruz. Hatta hiç bir şey yapamayan sade vatandaşımızda sandığa gidip oyunu kullanarak kendi küçük ama değeri büyük bir katkı sağlamıştır.

Fakat gelin birde başka bir pencereden ülkemize yapabileceğimiz asıl katkıları gözden geçirelim. Mesela ürünümüzü, hizmetimizi markalaştıralım. Evet markalaştıralım ve bu markalaştırmak kelimesinden korkmayalım çünkü düşününce sizde bunun o kadar zor olmadığını fark edeceksiniz. Nasıl mı? Işte size küçük bir örnek;

Ben yıllardır ayakkabılarımı aynı boyacıya boyatıyorum çünkü başta işini severek yapıyor, müşterisini karşılarken hoş bir tebessüm, halini hatırını sorma, işi ile ilgili yeni bir ürün geldiyse onun bilgisini verme, siz ayakkabınızı boyatırken sıkılmamanız için bir gazete uzatma ve işini ustalıkla yapma vs…Bence bu kişi bir marka işte… Aslında ne kadar kolay değil mi? Küçükten büyüğe her firma ve birey olarak hepimiz bunu kolaylıkla yapabiliriz hatta yapmalıyız bence bu konu önemli bir vatandaşlık görevidir. Bunun firmalarımıza ve bireylerimize olduğu kadar ülkemize de faydası büyük olacaktır. Ürünümüzü, hizmetimizi ve dolayısıyla ülkemizi markalaştırmalıyız … Ülkemiz önemli bir eşiktedir, dünya ile entegre olmuş, hızla büyüyen ülkemizin kişisel markalarla süslenmiş Türkiye markasına her zamankinden daha çok ihtiyacı var…

Saygılarımla

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_ABOUT_AUTHOR

Ekrem Kutlu