INTERZUM 2013, ALMANYA

Tolga Tunaligil tarafından yazıldı. Aktif .

irterzum koln

Mobilya üretimi ve mobilya aksesuarları konusunda dünyanın en büyük ve en etkili fuarlarından biri olan Interzum, 13-16 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde düzenlendi.

Koelnmesse tarafından her iki yılda bir organize edilen bu fuar, dünyanın her ülkesinden katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin akınına uğradı. Sektörün devlerinin adeta gövde gösterisi yaptığı fuarda, hazır mobilyaların yanısıra mobilya aksesuar üreticileri, yan sanayi firmaları, ahşap panel üreticileri de ciddi bir katılımla boy gösterdi.

Sektörde son 2 yılda gerçekleşen yenilik ve gelişmeleri takip etme ve öğrenme imkanı bulan on binlerce ziyaretçi, 11 adet salondan oluşan ve oldukça geniş bir alana sahip olan fuar merkezini dört gün boyunca doldurdu. Mobilya kenar bandı üretimi konusunda sektörün en iyi ve en büyüklerinden biri olarak bilinen TECE DEKOR’un eşsiz stand tasarımı ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. PVC, melamin, ahşap ve alüminyum kenar bantlarının tek bir çatı altında üretildiği dünyadaki tek firma olan TECE DEKOR’un standına konuk olan ziyaretçilere, firmanın bu özelliğinin avantajları sunuldu.

Başta Güney Afrika, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Arap ve Avrupa ülkelerinden olmak üzere, Avustralya, Kuzey, Orta ve Güney Amerika’dan da bir çok firmanın temsilcisi standımızı ziyaret ederek ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip oldular. TECE DEKOR açısından son derece verimli ve hedeflenen kitlelere ulaşma konusunda başarı ile tamamlanan fuarın ardından, 2 yıl sonra düzenlenecek organizasyon için şimdiden yer rezervasyonu yapıldı.

TECE DEKOR açısından oldukça verimli geçen Interzum Fuarı’na en çok katılım sağlayan ülke olan İtalya’nın ardından, son yıllarda ve özellikle 2013 yılında katılımcı firma sayısını arttırarak ikinci konuma gelen Türkiye’den yaklaşık 80 firma dünya mobilya sektöründe söz sahibi olma konusunda ciddi adımlar atmayı başardı.