Eylül 2004 Sayısı

Üçüncü sayımız ve sizler için hazırladığımız dopdolu içeriğimizle tekrar bir aradayız. Yeni sayımızda güzel ülkemde Erciş’i tanıyoruz. Sağlıklı yaşam, mali mevzuat, gündem, akademik köşe ve bunları biliyor musunuz bölümleriyle okuyanlar için faydalı bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. IWF Başkanı Patrick J. La Framboise ve Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aygün ile yaptığımız röportajları bu sayıda takip edebilirsiniz.

İş dünyamızda otomotiv sektörü ve kapak konusu olarak da turizm çeşitli yönleriyle ele alınmıştır. Ülkeleri tanıyalım bölümünde yer verdiğimiz Brezilya’yı istatistik bilgiler ve fotoğraflarla bir kez daha tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Turizm

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

154

Uygarlıklar ülkesi Anadolu’da uygarlıkların doğuşuna beşiklik yapmış tarih ve doğanın birlikte dansa kalktıkları bir coğrafya Doğu Anadolu…Tarihi ipek yoluyla, geçmişten gelen silinmeyen izleriyle, kültürü ve zenginliğiyle güneşin doğduğu yer…

Brezilya

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

b1

TARİHÇE

Brezilya'da 1500 lü yıllarda kolonileşmeyi başlatan Pedro Alvares Cabral liderliğindeki Portekizliler aynı zamanda bu kara parçasına gelen ilk Avrupalı yerleşimcilerdir.

Hoşgeldin Sonbahar

Alper Yılmaz tarafından yazıldı. Aktif .

Merhaba sevgili okurlar,

Sıcak yaz günlerini uğurladığımız, sararan yapraklarla beraber hoşgeldin dediğimiz sonbaharın bu ilk günlerinde, tchayat dergisinin 3. sayısı ile tekrar sizlerin huzuruna geldik.

Tece Yurtdışına Hizmet

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

tc1

 

Tece Dekorasyon yurtdışı hizmet ağını genişletiyor. 1987 yılında faaliyetine başladığı günden beri piyasada kalitesiyle tanınan Tece tam 17 yıldan beri müşterilerine hizmet vermektedir.

Otomotiv

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

s2

İlk ROVER marka otomobilin 1905 yılında Trakya’dan Anadolu topraklarına girmesiyle Türk insanının otomobil ile olan tanışıklığı, tozlu köy yollarının ise lastik ile olan dostluğu başlamıştır.

Erciş

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

bal1

Milattan önceye uzanan geçmişiyle tarih öncesi ve sonrası bir çok kavim ve medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihte kervan yollarının kavşak noktasında olmasıyla görenlerin unutamadığı, dilden dile ün salmıştır.

Kanseri Yenebiliriz...

Dr. Murat Baş (ac@tchayat.org) tarafından yazıldı. Aktif .

İnsanlar, birçok nedenden dolayı oksijen yetersizliği çekebiliyor, örneğin uzun süre hava kirliliğine maruz kalma, sigara içme, hareketsiz yaşam, stres, akciğer ve kalp-damar hastalıkları,canlılıklarını yitirmiş

Uygulamaya Hazırmıyız?

Doç. Dr. Ümit.Gücenme tarafından yazıldı. Aktif .

Meslek mensupları tarafından muhasebe uygulamalarında izlenmesi gereken ilkeleri ve yöntemleri belirleyici muhasebe standartlarına uyularak ticari karın belirlenmesi, muhasebenin doğru bilgi vermesini sağlar.