Fredus Vest ile Soylesi

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

philips

tchayat, Philips CEO’su Fridus Vest ile görüştü
 
tchayat: Bize kısaca kendinizden söz eder misiniz?
 
Fridus Vest: Ben Brezilya, Ispanya ve Arjantin gibi ülkelerde yönetim görevlerinde bulunmuş üst düzey bir yöneticiyim.
tchayat: Philips'in dünya çapındaki başarısının sırrı nedir?
 
philips2Fridus Vest: 1891 yılından beri teknolojimiz sürekli gelişiyor ve insanların yaşamını inanılmaz şekilde değiştiriyor. Tıbbi görüntüleme, televizyon, aydınlatma ve optik teknolojisi gibi alanlarda büyük atılımlar gerçekleştirdik. Insanların temel ve farklı ihtiyaçları etrafında tasarlanmış, kullanımı kolay teknoloji, diğer bir deyişle anlamlı teknoloji yaratmaya devam etmeye söz verdik. Bu tür faydalı teknolojik yenilikler gerçekleştirerek insanların yaşam kalitesini yükseltme misyonumuzu sürdürürken, karlılık sağlayan alanlara odaklanıyoruz. Tüketici deneyimimiz ve teknolojik uzmanlığımız ile arzu ettiğimiz şekilde tüketici ve müşteri memnuniyetini sağlayan çözümler sunan konumumuzu ve pazardaki liderliğimizi koruyacağımıza inanıyoruz.
 
tchayat: Philips olarak Türkiye'de ne tür yatırımlar yapmak istiyorsunuz?
 
Fridus Vest: Türkiye'de markamıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bununla beraber, dağıtım ağımızı modernleştirme ve profesyonelleştirme yatırımları yapıyoruz. Çalışanlarımızın eğitimine yatırım yapıyoruz, böylece gelecekteki güç değişimlerle karşılaşmaya daha hazır olacaklar ve bizim bu ülkedeki büyüme hırsımızın maksimum düzeyde farkına varacaklardır.
 
Son olarak, ışıklandırma fabrikamız için üretim yatırımımıza devam ediyoruz. Biz bu fabrika ile sadece Türk pazarı için etkili bir tedarikçi olmayı değil, ayrıca Batı Avrupa ülkelerine ihracat yapmayı amaçlıyoruz.
 
tchayat: Eğitim ve Türkiye'deki önemi hakkında konuşmak ve size şu soruyu sormak istiyoruz ; "Şirketiniz Türkiye'de eğitimi desteklemek için neler yapıyor?"
 
Fridus Vest: Philips-Türkiye TEGV tarafından tasarımı gerçekleştirilmiş Ateşböceği Gezici Eğitim Ünitesi'ne destek vermeyi sürdürüyor. Philips-Türkiye, çocukları bilgisayarla tanıştırma ve onların yaşamlarında yeni ufuklar açmayı amaçlayan iki Ateşböceği Gezici Eğitim Ünitesi'nin çalışması ve gerekli malzemelerin temini yönetimini devraldı. Eğitim üniteleri 2003 Mart ayından itibaren ülke genelinde 18000 çocuğa ulaştı. Projenin 2005-2006 Mart aylarında tekrar uygulanmaya başlanması planlandı.

philips3

Philips-Türkiye ayrıca sokak çocuklarına bakım, eğitim, konut sağlama imkanları vermeyi amaçlayan "Ailem Olsun" projesine destek veriyor. Firmamız "Ailem Olsun" etiketli ürünlerin satışı projesi için gerekli miktarda parayı tahsis etti.
 
tchayat: Philips'in CEO'su olarak, dünya çapında büyümek isteyen Türk işadamlarına neler önerirsiniz?
 
Fridus Vest: Genel olarak şöyle söylemek istiyorum: "Pazarı bilmek, müşteriyi anlama yeteneğini geliştirmek ve kaliteli ürünler sunmak".
 
Büyük ölçüde fiyata dayandırılan büyüme, ne şirkete ne de uzun dönemde müşterilere değer kazandırmaz. Yeni ürünlere ve tüketicilerin yaşam kalitesini geliştirme çözümlerine dayalı büyüme, sürekli ve karlı büyümeye önderlik eder.
 
tchayat: Sayın Vest, bu güzel söyleşi için size teşekkür ederiz.

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_MORE_ARTICLES