Tece'den haberler...

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

tchayat november 200643

Tece ekibi 20-23 Ağustos tarihleri arasında Georgia Atlanta'da 19.su düzenlenen Uluslararası Ahşap Işleme Makinaları ve Mobilya Yan Sanayi Fuarı'na (IWF-2006) ilk kez katıldı. Iki yılda bir düzenlenen ve sektörde batı yarım kürenin en büyük ve kapsamlı fuarı olarak nitelendirilen IWF bu sene 1400 fuar katılımcısı, 2500'ü yabancı 45000'in üzerinde ziyaretçiyle buluştu.
B485 numaralı standında çoğunluğu orta ve kuzey Amerika'dan gelen ziyaretçileriyle buluşan Tece, bölgenin trendlerini ve kenar bandı sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip etme fırsatı buldu.
 
Tece Hırvatistan'da!
 

tchayat november 200644

Tece ihracat ekibi Zagrep'te bu yıl 33.sü düzenlenen Ambienta - Uluslararası Mobilya, Iç Dekorasyon ve Mobilya Yan Sanayi Fuarına katıldı. Slovenya, Bosna-Hersek, Sırbistan, Macaristan ve diğer çevre ülkelerden gelen ziyaretçileri ve 684 katılımcısıyla gerçekleşen Ambienta Fuarı bölgenin mobilya ve yan sanayii sektöründeki nabzını tutuyor. Ambienta fuarına ilk kez katılan Tece Balkanlar ve Adriyatik kıyılarında biz de varız diyor.
 
Tece Mebel 2006 Moskova Fuarına Katılıyor!
 
Tece dünya pazarlarındaki yerini katıldığı fuarlarla sağlamlaştırıyor. 21-25 Kasım tarihlerinde Moskova'da, bu yıl 18.si düzenlenecek olan Mebel 2006 Fuarındaki yerimizi aldık. 72A17 nolu standımızda ziyaretçilerimizle buluşmayı ümit ediyoruz.

Tece Yeniden Intermob'da!
 
Intermob Fuarına 2005 yılında ara veren Tece, 2006 yılında fuardaki yerini alıyor. 2005'te 30 ülkeden 821 firma katılımı, yaklaşık 35000 yerli ve yabancı ziyaretçisiyle uluslararası arenada tanınan bir fuar olan Intermob, 2006 yılında da aynı başarısını sürdürmeyi planlıyor. 18-22 Kasım tarihlerinde, 7-720A no'lu standımıza tüm yurtiçi müşterilerimizi davet ediyor ve yurtdışı ziyaretçilerimizle buluşmayı ümit ediyoruz.

Baskı ve Emprenye!
 

tchayat november 20067

Baskı ve emprenye birimleri Tece yatırımlarının en önemli iki ayağını oluşturmaktadır. Bir yıllık bir süre zarfında renk ve desen çeşitliliğini arttıran, kalite standardını yükselten Tece baskı ve emprenye bölümleri baskılı dekor kağıdı ve melamin kenar bandı sektöründe yeni trendler oluşturmak için çalışmalarına devam etmektedir.

 

Kendi bünyesinde yetiştirdiği özverili, yetenekli ve sabırlı çalışanlarıyla Tece kısa bir süre içerisinde farklı kıtalardan gelen yeni desen ve renk taleplerine en kısa sürede cevap verecek bir konuma gelmiştir.
 
Biri labaratuar baskı olmak üzere toplam 3 baskı makinesiyle müşterilerinin sürekli yenilenen mobilya trendlerine aynı anda entegre olabilmesi için yeniliklerin öncüsü olma konumuna gelmiştir.

tchayat november 20063

65cm, 160cm ve 220cm genişliğindeki baskı makineleri, Tece'ye sektörün farklı ihtiyaçları için en uygun ve hızlı üretim imkanını vermektedir. Tece baskı ve emprenye işlemlerinde kaliteli hammaddenin kaliteli ürün elde etmenin ilk şartı olduğunun bilincindedir.
 
Dünyanın en kaliteli ham baskı kağıtları öncelikle baskı makinesinin enine uygun şekilde kesilerek, baskıya hazır hale getirilmektedir. Titizlikle hazırlanan boyalar büyük bir dikkatle kağıdın üzerine desen ve renk olarak aktarılmaktadır. Baskılı kağıt, emprenye bölümünde reçine emdirilerek üzeri verniklendikten sonra istenen en ve uzunlukta kesime hazır hale gelmiş olur.
 
Kaplama Kenar Bantları

tchayat november 200659

Tece ürün yelpazesini ahşap kenar bandı üretimiyle genişletti.Ahşap kaplama mobilya üretiminin en doğal yoludur. Bunun içindir ki kaplama tabakaları seçilirken en değerli ve kaliteli olanlar dikkate alınır. Ahşap kenar bandı üretimi özel bir dikkat gerektirmektedir. Çünkü güzel bir ahşap kenar uygulaması mobilyanın kalitesini yükseltebilmektedir. TECE'de EVA esaslı tutkallar bütün kenar bandı uygulamaları için kullanılmaktadır. Bir metrekare için yaklaşık 400gr tutkal kullanılmaktadır. TECE'nin ahşap kaplama ürünleri şunlardır:
 
Telalı Ahşap Kaplama
Tutkallı Ahşap Kaplama
 
Kaplamanın arka yüzeyine özel bir işlemle yapıştırılan tela yüksek radiüs dönüşlerde çatlama ve yırtılmayı önlemektedir. Ahşaptaki doğal desen ve rengin kenar bantları üzerinde uyumlu ve sürekli olmasını sağlamak için kaplamanın seçiminden paketlemeye kadar her süreçte kalite kontrol uygulamaktadır. Bu da ahşap kenar bantlarını uygulamada kolaylık sağlamaktadır.
 
Piknik!
 

copy of tchayat november 200645

Tece çalışanları zaman zaman düzenlenen organizasyonlarla bir araya geliyor. Geçen yıldan sonra bu yıl ikincisi de Kocayayla'da gerçekleştirilen piknik gezisinde, firma üyeleri ve aileleri keyifli dakikalar geçirdi, paylaşımlar arttı. Birlikte olmanın mutluluğunun yaşandığı günde, oyunlar oynandı, mangal ziyafeti yapıldı. Her geçen gün büyüyen ve yeni üyeleriyle yenilenen firmamızda, iletişimi güçlendiren ve motivasyonu arttıran bu tür etkinlikler yapılmaya devam edecek.

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_MORE_ARTICLES