İş hayatı ve anlar

Tayfur Coşkunüzer tarafından yazıldı. Aktif .

Hayatın her anını yaşayarak geçirmek bazen bize zor gelir.Bu yüzden her anı yaşamadan, hayatı suyun akışına bırakırız. Tanıştığımız insanı nasıl yüzeysel bir tavırla geçiştiriyorsak hayatıda zamanı belli olmayan bir yüzeysellikle geçiştiriyoruz. Oysaki yaşam bizim için herşeyden daha önemli ve değerlidir.Yaşanan ve yaşanmakta olan her saniye bizim için bir hazinedir. Geçiştirdiğimiz zamanın farkına varabilseydik zaten yaşamı kavrar ve anlara sımsıkı tutunurduk.


İş yaşamı da yaşanan anlar kadar kıymetlidir. Çünkü iş hayatında yakalanan başarılara anlarla ifade edilen zaman diliminin başlangıcıyla ulaşılabilinir. Zamanın iyi kullanıldığında işin ne kadar verimli olabileceğini vurgulamaya gerek yok zaten.Yaptığımız işi ve önümüze gelen iş fırsatlarını yüzeysel bir tavırla geçiştirdiğimiz an hem biz kaybederiz hemde gelecek nesiller kaybeder. Böyle bir nedenden dolayı büyük işler kaçıran ve sonra keşke bu işi takip edip şu zaman diliminde yapabilseydim diyerek hayıflanan bir çok kişiyle hepimiz karşılaşıyoruz. Bu bakımdan işimizin gerektirdiği araştırma ve takip etme kaidesini hiç bir şekilde terketmeden, yaptığımız işin başarıya ulaşmasında en büyük özveriyi göstermeliyiz.

Hayat bazen sıkıntılarla geçebilir, herşey istediğimiz gibi olmayabilir, yaşamın zorluklarına katlanarak ulaşacağımız başarı bize daha değişik duygular hissettirir. Çünkü başarı kolay elde edilmiyor. Bizler bazen herhangi birşey yaparken sadece o yapılan işe odaklanamıyoruz.çünkü kafamızda birçok sorun ve düşünceyle hareket ediyoruz. Oysaki yaptığımız ne olursa olsun ona odaklanırsak ve yemek yerken sadece yemek yersek, bir arkadaşımızla sohbet ederken sadece sohbet edersek, bir çiçeği koklarken onu kanıksayarak koklarsak, iş yaparken işimize konsantre olursak hem daha fazla verimli oluruz ve yaşanan hayatı anlarla kıymetli hale getirebiliriz. Çünkü yaşadıklarımız elimizin altından süzülüp gidiyor.

Ve yaşanması gereken hayat sadece anlardan ibarettir...

Saygılarımla

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_ABOUT_AUTHOR

Tayfur Coşkunüzer

Tayfur Coşkunüzer