Tece'den Haberler

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

tece-kapak

Intermob 2008 
Tece her yıl olduğu gibi 2008'de de Intermob 2008 Uluslararası Mobilya Yan Sanayii ve Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap teknolojisi fuarındaki yerini aldı. Yerli ve yabancı müşterileriyle görüşen Tece yeni renklerini de tanıtma fırsatı buldu. 

15-19 Kasım 2008 tarihlerinde düzenlenen fuar, global ekonomik krizin etkilerini göstermeye başlamasına rağmen katılım ve ziyaretçi bakımından geçmiş yıllardaki yoğunluğunu yine yaşadı.

Delhiwood 2009

14-17 Şubat 2009 tarihlerinde Hindistan'ın başkenti Delhi'de ilk defa düzenlenen Delhiwood fuarına katılan Tece, Hindistan pazarındaki yerini sağlamlaştırmayı amaçlamıştır. Hindistan 1 milyarı aşkın nüfusu ve gelişen ekonomisi ile Asya pazarında önemli bir yer tutmaktadır. Tece'nin Chennai bayisi ile ortak katılım gerçekleştirdiği fuara katılım istenilen düzeyde gerçekleşti. Tece markasını ve kalitesini Kuzey Hindistan bölgesindeki alıcılara tanıtma ve fiyat, servis, kalite arayışındaki yeni bayiler bulma fırsatını elde etti.

Tece Interzum Guangzhou 2009 Fuarındaki Yerini Bu Sene De Alıyor

Tece, 2009'da 4 üncüsü düzenlenecek olan Interzum Guangzhou fuarındaki yerini alacak. Fuar 2008'de olduğu gibi 2009'da da 27-30 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Guangzhou Pazhou Fuar merkezinde gerçekleşecek olan fuar Çin'in en önemli mobilya aksesuarları ve yan sanayi fuarı olması açısından önem arzediyor.

2009 Yılının ekonomik açıdan zor bir yıl olacağı öngörüldüğünde son kullanıcının daha ucuz ürünler tercih edecek olması bu yıl mobilya üreticilerinin daha ucuz maliyetler ve yarı mamül kullanmalarına sebep olacaktır. Bu açıdan bakıldığında Interzum-Guangzhou fuarının geçmiş yıllara nazaran ithalatçıların daha çok ilgisini çekeceği öngörülmektedir. Dünyanın her bölgesinden üreticilerin ve ithalatçıların gelişi daha çok tanıtım yapma ve firma tanıma avantajı verecektir.

Expo Ampımm 2008

Tece 11-14 Haziran 2008 tarihlerinde Mexico City'de düzenlenen Expo Ampimm 2008 fuarına katıldı. Meksika, 100 milyonu aşkın nüfusu ile orta Amerika bölgesinde önemli bir pazar konumundadır. Ağaç işleme makineleri ve mobilya aksesuarları bakımından yurtdışına bağımlı olan Meksika ithalatının büyük çoğunluğunu NAFTA ülkelerinden ve Avrupa Birliğinden yapmaktadır. Ülkenin en önemli ithalatçıları ile görüşme fırsatı bulan Tece halihazırdaki ticari ilişkilerini geliştirme ve yeni ilişkiler kurma yolunda önemli adımlar atmıştır.

Kazakistan Almaata

11-14 Eylül 2008 tarihlerinde Kazakistan'ın Almaata şehrinde düzenlenen mobilya ve yan sanayi fuarına katılan Tece, başta Kazakistan olmak üzere bölgedeki Türki cumhuriyetlerde de pazar payı edinmeye çalışmaktadır. Özellikle yapı sektörünün hızlı bir şekilde geliştiği bölge ülkelerinde mobilya sanayiinin de gelişmesi önemlidir. Nakliye sürelerinin ve maliyetlerinin en önemli handikap olduğu bölge ülkelerine sevkiyatların Rusya üzerinden gerçekleştirilmesi bir avantaj sağlamaktadır.

Bıfe Tımb - Romanya 2008

Tece, 3-7 Eylül 2008 tarihlerinde Bükreş'te düzenlenen Bife-Timb mobilya yan sanayi ve aksesuarları fuarına 2. kez katıldı. Tece, mevcut pazar payını arttırmak ve ürünlerinin sektördeki tanınırlığını geliştirmek maksadıyla gerek distribütörlerle gerekse son kullanıcılarla yaptığı görüşmelerden olumlu dönüşler elde etmiştir.

Sadece melamin kenar bantı pazarında değil, mobilya aksesuarları ve yan sanayiinde Türk üreticileri ve ihracatçıları için çok önemli bir pazar olan Romanya, Türkiye'ye yakınlığı ve gelişen ekonomisiyle özellikle yapı-inşaat sektörü ve dolayısıyla mobilya sektörünün gelişmekte olduğu bir ülke konumundadır.

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_MORE_ARTICLES