Nisan 2015 Sayısı

Baharın bizleri gülümseyerek selamladığı bu güzel günlerde tchayat’ın 20. sayısından tekrar merhaba diye sesleniyoruz kıymetli okurlarımıza. Yeni bir sayıyla bir araya gelmenin anlatılmaz ama sadece yaşanır bir mutluluğu vardır. İlk başladığımızda “2. sayıdan sonra devam etmezsiniz” yorumlarına rağmen dopdolu, hiçbir alıntı yapmadan ve her sayıda daha da zenginleştirdiğimiz içeriğimizle sizlerle birlikteyiz.

Bu sayımızda Houston Valisi Sayın Annise Parker ile yaptığımız röportaj yer alıyor. Dergimizin hazırlanmasında emek ve katkılarını esirgemeyen güzel ekibimizin yanı sıra, bizlerle paylaştıkları değerli makaleleri için yeni yazarlarımıza da teşekkür ediyoruz. Sizlerin görüşleri, önerileri ve eleştirileri bizim için çok anlamlı ve önemli. Paylaşımlarınız için dergimizin iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim.

YiTiK KENTiN YOLCUSU

Tayfur Coşkunüzer tarafından yazıldı. Aktif .

20

Lima, cusco ve antik kent machu picchu üçgeninde sihirli bir yolculuk

Seyahat aşk gibidir. Bazen ızdırap verse de sürekli ona gitme arzusudur. Kalabalıkların arasında kaybolmaktır. Sıradanlaşmaktır.Kimi zaman yalnızlık, kimi zaman sonsuzluktur. Seyahat hayal gücümüzün zorlanmasıdır, bir varoluş arayışıdır. Varoluşumuza dair merak bizi uykumuzdan uyandırır. Bir nevi meraklı insanın oksijenidir.

HAKİKAT YOLCUSU

Yılmaz Ekinci tarafından yazıldı. Aktif .

dergiresim 41

Gerçeğin maddi alemdeki görünürlüğü farklıdır. İnsanların çoğu hakikati keşfetmek için değil, önyargılarını hakim kılmak için uğraşıp dururlar.

NAMLULARDAN KAN DAMLIYOR

Oğulcan Kırca tarafından yazıldı. Aktif .

namlu

ABD-Sovyetler Birliği ekseninde şekillenen Soğuk Savaş döneminin ardından çift kutuplu küresel ilişkilerin 90’lardan başlayarak çok kutupluya döndüğüne benim yaş grubumdakiler ve öncesi tanıklık etti.