Temmuz 2012 Sayısı

Tchayat 16. sayısıyla tekrar okurlarıyla bir arada. Bu sayımızda Safranbolu’yu farklı pencereden bir kez daha tanıyoruz. Mustafa Zeki Yılmaz ile yaptığımız röportajla sizi farklı bir yaşam öyküsüyle tanıştırıyoruz.  Günlük köşemizde “Genimle Oynama”, gezide “Güney Afrika, Zambiya ve Zimbabwe”, gündemde “Zeytinin Mucizesi” konuları yazılarla ve fotoğraflarla ele alınmıştır. Akademik köşede Deprem Gerçeği ve Türkiye”, serbest kürsüde Müslümanların Yeniden Uyanışı”, bir sektörde “Ayakkabı Sektörü”, sanatsal bakışta “Art Brut”, hukuk köşesinde “Elektrik Faturaları” konuları incelenmiştir.

Yeniden görüşmek ümidiyle…

Safranbolu

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

s1

Tarihin donduğu yer Safranbolu, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış üç bin yıllık mirası, adını almış erguvan renkli safranı, gezmeye doyamayacağınız arnavut  kaldırımları,  buram  buram  tarih  kokan konakları, bir masal gibi durur karşında Safranbolu.

Petrol Uygarlığı

Yılmaz Ekinci tarafından yazıldı. Aktif .

g18

Bir zamanlar dünyada ticaret denince Araplar ve bu ticareti  gerçekleştiren  Arap  bezirganları  akla  gelirdi. Çölün  getirdiği  yokluk  duygusu,  Arapların  gözünde ticareti  ölümsüz  kılmıştı.

Ayakkabı

Ebru Arslan tarafından yazıldı. Aktif .

a42

Ayakkabı Sektörü

Başlangıçta  sadece  ayakları  dış  etkilere  karşı koruma amacıyla üretilen ayakkabı,  günümüzde kişisel  imajın  en  önemli  aksesuarlarından  biri olmuştur.

Kaçak Kayıp Bedeli

Av. Naci Özdamar tarafından yazıldı. Aktif .

g48

Sayın tchayat dergisinin  değerli okuyucuları  elek- trik  faturalarına eklenen Kaçak - Kayıp bedeli (K/K bedeli)  ile  ilgili  kamuoyunda  çeşitli  yorumlar yapıldı.

Acılar ve Sevinçler

Tayfur Coşkunüzer tarafından yazıldı. Aktif .

Acılar ve sevinçler hayatın akışkanlığını bozabilir mi?

Asla! Öyle olsaydı döngü bozulurdu...

Hayat döngüsünün acımasızlığı içerisinde yaşarken bazen karşımıza şiddetli acılar çıkabiliyor.Ne acılar ne  de  sevinçler  bizim  diyebiliriz,  çünkü  hepsi mutlaka  geçmişte  kalıyor.

Tece 25 Yaşında

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

tc

İnternet sitelerimiz

1987’den 2012’ye: Tece 25 yaşında

1987 yılında kenar bandı üretimine başlayan Tece çeyrek asırdır bu sektörde kalitesinden,  dürüstlüğünden  ödün  vermeden  ve  sürekli  yenilenen  ürün gamıyla adından söz ettiriyor

tchayat.org: Değişen dünyaya ayak uydurmak  için  dergimizin  web  sitesini  yeniledik.Yeni site  daha  kullanıcı  dostu  ve  birçok  özellik  sunuyor.Siteyi görüntülemek  için  lütfen  birkaç dakikanızı ayırınız.

GEN

Dr. Murat Baş (ac@tchayat.org) tarafından yazıldı. Aktif .

gen3

“GEN”imle Oynama

Bilim  kendi  adına  müthiş  ilerlemeler  kaydetme iddiasındadır.Bilim  adamlarına  ‘Ulaşabileceğimiz  son noktaya  ulaştık’  dedirten  bu  son  günlerde  henüz başlangıç  noktasında  bulunan  bir  bilim  var:

Acılar

Ekrem Kutlu tarafından yazıldı. Aktif .

Acılar yaşanmışlığıyla kalmasın...

Merhaba değerli tchayat okurları 

Bir gün bir kral ama halkı tarafından sevilen bir kral, huzuru en güzel resmedecek sanatçıya büyük bir ödül  vereceğini  ilan  eder.  Yarışmaya  çok  sayıda sanatçı katılır.

Diğer Makaleler...