Necdet Coşkunüzer İlköğretim Okulu Açıldı.

tchayat tarafından yazıldı. Aktif .

o1

Osmangazi ilçesi Yeniceabat’ta yapımını tamamladığımız 12 derslikli Necdet Coşkunüzer İlköğretim Okulu 27 Nisan 2012 tarihinde büyük bir törenle hizmete açıldı.

o2

Açılış törenine, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar , ilçe kaymakamları, Bursa milletvekilleri, birçok siyasetçi, işadamı ve bürokrat katıldı.

o3

Açılışta öğrencilerin folklor gösterisi de büyük beğeni topladı.

g30

 

g31

Açılışta konuşan İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin  şunları  söyledi:  "İnanıyorum  ki  bu  eser, Bursa'da  yapılan  pek  çok  hizmet  kapsamında mahiyeti itibari ile farklı bir özellik taşımakta. Her eser insanımız içindir, insanımız için yapılır, bir işe yarar, fayda  sağlar  bir  hizmet  üretir.  Ama  her  hizmet birbirinden  farklı  özellik  ve  değer  taşır.  Kuşkusuz hizmetler  arasında  öneme  ve  değere  sahip  olan insanların  ruhlarının  zenginleşmesine  ve  olgun- laşmasına,  bilgilerinin  artmasına,  kişiliklerinin şekillenmesine katkı veren ibadethaneler gibi eğitim yuvaları gibi hizmet mekanları diğerlerine göre biraz daha ayrıcalıklı ve önemli konumdadırlar." Necdet Coşkunüzer  İlköğretim  Okulu’nun  hayırlı  olmasını diliyorum.”

o10

Bursa Valisi Şahabettin Harput’ta konuşmasında: “Kentimizde  devlet  ve  millet  işbirliğinin  en  güzel örnekleri sergileniyor. Bu okulumuzu Bursa   eğiti- mine  kazandıran  Tayfur  Coşkunüzer’e  ve  tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Bu okullarda eğitim alacak olan çocuklarımız, büyük Türkiye’nin büyük hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacaklardır” dedi.

Okula  adı  verilen  merhum  Necdet  Coşkunüzer’i rahmetle andığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar,  eğitime  yaptığı  katkıdan  dolayı  Tayfur Coşkunüzer’e teşekkür etti.

Açılış töreninde konuşan Tece Dekor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tayfur Coşkunüzer şunları ifade etti:

"Bu okulun fikri oluşumunda bizi cesaretlendiren ve okulun imar  sürecinde  destekleyen  Bursa  Osmangazi Kaymakamımız    Sayın  Osman  Taştan’a  ve  Bursa  İl  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Atilla Gülsar’a gönülden teşekkürler ediyorum.

Eğitim kuşku götürmez bir şekilde bilgiyi kavrama ve gelişme sürecidir, bu sürecin sonunda mutlak üstünlük vardır, bu bakımdan eğitimli ve bilgili toplumlar eğitimsiz toplumlara açık ara üstünlük sağlamaktadırlar.

Dünyanın gelişimine ayak uydurmak ve gelişmiş toplumların eğitim  düzeyine  ulaşmak  bizim  ülke  olarak  en  temel sorunumuzdur.  Bu  sorunun  giderilmesinde  bu  okulu yaparak  memleketimize  ve  ülkemize  kumsalda  bir  kum tanesi misali katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize.

Rahmetli  babamın  adına  inşa  edilen  bu  okulda,  dünya ölçeğinde  donanımlı,  ülkeye  ve  millete  faydalı  nesiller yetişmesi  bizim  en  büyük  temennimizdir.  Hayırlı  uğurlu olmasını canı gönülden dilerim.

Necdet Coşkunüzer’in eğitim sevdasının ve istikbale ilişkin hayallerinin burada hayata geçirilmesi bizi sonsuz derecede mutlu etmektedir."

g35

“Kurdela töreni”nin ardından Tayfur Coşkunüzer’in Bursa Valimiz ve İçişleri Bakanımızla derslikleri ziyareti.

k1

Tayfur Bey Bakanımız ve yanındaki heyete okulun çevre düzenlemesi hakkında bilgi veriyor.

o5

Coşkunüzer Ailesi bu gurur tablosunu birlikte yaşıyorlar.

g42

PLG_CONTENT_AUTHORLIST_TITLE_MORE_ARTICLES